Několik rad k tvorbě postavy

Tento text zde není napsán jenom pro začínající hráče, i když pro ně má určitě největší význam, jde nám o pestrost hry, která ale není přemrštěná, drží se principů, reálií a tradic světa a regionu, v němž se děj té které akce odehrává. Takže tě, drahý hráči, prosíme, aby sis přečetl tyto odstavce ještě předtím, než se rozhodneš tvořit svou postavu podle pravidel.

Třídy

Systém TŘÍD byl zaveden na základě zkušeností z minulých ročníků a slouží k omezení obsazování náročných nebo důležitých postav pro hru hráči, kteří na to ještě nejsou připraveni. Každá postava má přidělenou třídu podle náročnosti. Existují tři třídy a jejich rozdělení je podle věku.

Hráči s vyšším věkem si samozřejmě mohou vybrat postavy z nižších tříd, ale ne naopak.

Příklad

Je vám 15 let a chcete hrát Radního. Radní je postava pro hru důležitá, protože jeho rukama projde spousta informací a záleží na něm důležitá rozhodnutí ve hře, např. ohledně města nebo ohledně nějakého jiného hráče.
Z našich zkušeností vyplývá, že takto mladý hráč není schopen tuto postavu zahrát tak kvalitně, aby nekazil hru hráčům jiným, a proto je tato postava označena třídou 3, tedy 18+.
Jelikož není možno hráče házet do jednoho pytle, tím chci říct, že i např. hráč 18+ nemusí hrát svou postavu kvalitně (tedy nemá zkušenosti na to hrát tak těžkou postavu), může se stát, že v průběhu hry bude organizátory degradován a po jeho smrti, pokud se tak stane, mu nebude dovoleno hrát postavu 3. třídy. Toto pravidlo samozřejmě platí i naopak, tedy pokud uvidíme hráče, který ještě věkem nedosahuje dané třídy, ale pozorujeme, že hrát umí a je schopný, bude mu dovoleno vybrat si z postav třídy vyšší.

Rozdělení postav

Celkový seznam postav naleznete v sekci postavy. Pokud je postava již zabraná, objeví se vedle ní popisek OBSAZENO.
Jako první budeme obsazovat konkurzové postavy. Pokud máte zájem o některou z konkurzových postav, kontaktujte hlavního organizátora Druida, který s vámi dořeší více podrobností přes email trollsburg(zavinac)seznam.cz nebo přes facebook.
Pak přistoupíme k volné registraci ostatních postav. O aktualitách budeme informovat na facebookových stránkách.
Při registraci si vyberete, za co pojedete. Na výběr jsou obyvatelé Trollsburgu, ostatní (dobrodruhové a volné postavy), fotografové, doprovod a příšerky.
Pokud zvolíte obyvatele Trollsburgu, celou postavu si vytváříte sami (povolání, specializace, zálibu, rasu i náboženství).
Pokud zvolíte ostatní, máte zde mnohem větší výběr možností a všemožných kombinací, co se týká tvorby postavy, ale jedná se pouze o konkurzové postavy.
Více informací naleznete v sekci postavy, v knihovně a v pravidlech.

Součástí registrace je váš životopis. V registraci je vzor, který poukazuje na to, jaké důležité a základní informace byste neměli ve svém životopise opomenout. Dále máte volný prostor k rozepsání se o svém životním příběhu. Každá postava by si měla vymyslet svůj cíl, tedy čeho chce během hry dosáhnout. Maximální délka životopisu je jedna strana A4. Životopis je důležitý hlavně pro vás, protože podle něj orgotým vymýšlí vaše osobní dějové linky. Jestliže napíšete kvalitní životopis, který neodporuje reáliím a je v něm dostatek podnětů, bude vám vytvořena osobní linka na míru. A TO SE VYPLATÍ!

Jakožto samostatně stojící skupina jsou fotografové, doprovod, tedy neherní postavy, a příšerky.
PŘÍŠERKY SE MOHOU REGISTROVAT POUZE PO DOMLUVĚ S ORGANIZÁTOREM!!!
Doprovod platí 200 Kč, fotografové a příšerky neplatí základní registrační poplatek 700Kč.

Rasy

Náboženství

Kronika

Důležité informace o světě

Skromnost

Ačkoliv jedeš na akci s výhledem na mocnou a neohroženou postavu, není to vždy nejlepší volba, především do začátků. Silná postava bude mít velkou roli pro všechny hráče a může razantně ovlivnit celou hru. Pokud máš pocit, že tvůj čas ještě neuzrál, raději si zvol nějakou jednodušší postavu, než aby na tvých ramenou spočíval osud celé země. Rozhodně se tím o nic neochudíš.

Realita

Možná na larp přijíždíš s tím, že si odpočineš od reality, zakusíš věci, které okolní svět nemůže nabídnout ani v těch nejbujnějších snech. Bohužel pořád nejsme schopni zamezit jistým skutečnostem, které se sem domáhají ze vzdálené reality. Tudíž zde stále funguje gravitace, zákony fyziky a morfologie lidského organismu. A ať se vžijeme do role jak chceme, nemrtvý bude pořád vykazovat až přehnaně mnoho známek živého organismu (tak ať to tak i zůstane!).

Vyváženost

Každý si jednou za čas přeje být někým jiným, oprostit se od svých každodenních problémů a jednoduše vypnout. Můžete několik dní běhat po lese se zbraní, nebo každý den strávit notnou intimní chvíli s tělovými barvami. Při tvorbě postavy můžete vymyslet kdejakou šílenost, ale vždy je dobré držet svou fantazii na uzdě. Přeci jen, stejně jako reálný svět, ani ten fantasy není plný OP hrdinů, kteří se nebojácně vydávají vstříc nebezpečí a prakticky bez zadýchání dokáží zničit celou armádu. I obyčejná postava, která nebude okatě vystupovat z davu, může potrápit mnoho hráčů (a orgů).

Hloubka

Základem skvělé hry je znát vlastní postavu. Někdo si jen v registraci vyplní kolonky a tím to končí. Což je škoda. Stejně jako nás, tak i vaši postavu, můžou ovlivňovat různé zážitky z minulosti. Na některé situace bude reagovat jinak než zbytek, čímž se bude lišit, bude jedinečná. Taková promakaná postava se také mnohem lépe hraje. Všichni víme, že se mnohem lépe mluví o věcech, které dobře známe a kterým rozumíme. Hru si více užijete jak vy, tak také vaše okolí, budete dalším dílkem příběhu tohoto LARPu.

Pravidla

Je jich dost. A dokážou být docela variabilní, ale pokud si přeze všechny možnosti, které nabízejí nedokážete najít to pravé ořechové pro vaši postavu, fantazii se meze nekladou. Můžete své návrhy a nápady probrat s orgem. Někdy se však stane, že daná představa nezapadá do našeho světa a jeho reálií. Proto si maximálně můžete pobrblat, ale respektujte rozhodnutí orgů.

Příběh

Možná máte v hlavě představu o postavě, kterou byste si velice rádi zahráli... Jenže předtím než se vášnivě pustíte do životopisu, je dobré si pročíst alespoň pár informací o světě, ve kterém budete hrát. Pokud chcete hrát rasu, která byla v Anirielu doposud neznámou, tak asi budete zklamaní. Pokud chcete hrát postavu, která je natolik výstřední, že nebude zapadat do chodu města, většina herního času bude ve vaší režii a bude záležet na vás, jak se ho zhostíte. Především pro začátečníky by to mohla být nepříjemná úloha, proto je lepší si napsat postavu, která je nedílnou součástí města a její výskyt ve hře je velice pravděpodobný.

Zbytek tvorby postavy viz pravidla.